Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistrácia

Blog - TennisLovers

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 13:55

ATP Gstaad 


FINÁLE 2021:  C. RUUD - H. Gaston 6-3 6-2

PREKVAPENIE 2021: Finále Gastona, SF Kopřivu z kvalifikácie 

 

TOP 4 2022: C. Ruud, M. Berrettini, R. Bautista Agut, A. Ramos 

ODHLÁSENIA: A. Rinderknech

DIVOKÉ KARTY: A. Ritschard, M.-A. Huesler, D. Stricker 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 31,11% 


Hrá sa vo vysokohorskom prostredí v nadmorskej výške tesne nad 1000m.n.m. - v Európe nenájdete turnaj hraný vo vyššej nadmorskej výške ako v Gstaade. Gstaad je aj na švajčiarské pomery mimoriadne drahý a tak musíte rátať s možným problémom s ubytovaním. Jedine, že sa ubytujete v hoteli, ktorý je priamo nad turnajom. Center kurt je veľmi útulný a na pomery ATP maličký. Bočný kurt je veľmi malý a sused od vedľa len otvorí okno a má parádny televízny pohľad. V areáli sú len tieto dva kurty. Zvyšné pre 4hru a tréningové kurty sú na opačnej strane mesta zhruba 3km od centra diania, takže sa trošku obeháte. 


Turnaj sa hrá v nádhernom alpskom prostredí, ktoré v kombinácii s nasledujúcim Kitzbuhelom ponúka skvelý zážitok pre milovníkov hôr a tenisu zároveň po celé dva týždne. Na čo však turnaje neraz trpia je počasie, ktoré tu nie vždy tenisu praje. 


Predpovede však pre nasledujúce dni v čase písania preview tenisu prajú. Hlavne úvod týždňa má byť teplý a slnečný s tridsiatkami. V takýchto podmienkach to bude rozhodne lietať a skákať. 


Stosur: "It's really really bouncy, and we don't get to play at altitude very much, but I think it can help my game. But, yeah, it makes everybody's balls really hard to hit off."


Ochladenie s prehánkami či búrkami hlásia v stredu a v závere týždňa od piatka. Tieto podmienky prinášajú isté špecifiká a treba vedieť v týchto podmienkach hrať. Rozhodne dôležitá je aklimatizácia a na svoje si prídu i tenisti s kvalitným servisom.  


Bellucci: “I love the conditions here in Gstaad, the high bounce suits my game."


Počas slnečného a teplého dňa to skáče o niečo vyššie a rýchlejšie a Gstaad je vtedy jedným z najrýchlejších antukových turnajov, opakom sú podmienky po daždi. Servis je v týchto podmienkach silná zbraň, čo deklarovali za posledné desaťročie titulmi tenisti ako Berrettini, Lopez (jediná nasadená jednotka, ktorá turnaj vyhrala od roku 2004 po Federerovi), Bellucci (posledný kvalifikant, ktorý Gstaad vyhral v roku 2009). Minuloročné finále bolo tak trošku výnimkou oproti predošlým. O niekoľko vysokých kurzových prekvapení sa postaralo predovšetkým duo Gaston - Kopřiva. Hugo na ceste do finále porazil Djereho, Garina či Delbonisa, Kopřiva od kvaldy Marterera, Shapovalova a Ymera. 


Na koho a čo si treba dávať v Gstaade pozor? Veľký pozor na hráčov čo hrali víkendovú Bundesligu. Títo tenisti môžu mať tenisu po víkende a prechode z iných podmienok dosť. 

 Prechod z akýchkoľvek podmienok najmä “od mora” do nadmorskej výšky môže byť rozhodujúci. 


Šanca sa tak naskytne aj  hráčom druhého sledu a najmä kvalifikantom - 2021 - Kopřiva SF; 2018; Zopp  SF;  2017 Hanfman finále;  2012 Hernych QF... Posledných 5 ročníkov bolo extrémnych, čo sa do počtu kurzových prekvapení týka. Paradoxne najviac kurzových prekvapení sa štatisticky deje v záverečných troch kolách turnaja, kde majú underdogovia úspešnosť až cez 46%!  


Od roku 1994 sa tu nikomu nepodarilo obhájiť titul ani finále. Nasadenou jednotkou turnaja je Casper Ruud, ktorý obhajuje finále. Podarí sa mu tieto silné trendy prekonať ? 

 

 

ATP Hamburg 

 

FINÁLE 2021:  P. CARRENO BUSTA - F. Krajinovic 6-2 6-4

PREKVAPENIE 2021: Výkony finálovej dvojice

 

TOP 4 2022: C. Alcaraz, A. Rublev, D. Schwartzman, P. Carreno Busta

ODHLÁSENIA: J. Sinner, G. Monfils, M. Fucsovics, O. Otte

DIVOKÉ KARTY: N.  Kuhn, J. L. Struff, M. Rehberg


Úspešnosť underdogov od roku 2011: 33,25% 


German open tennis Championships je jedným z najstarších tenisových turnajov na svete. Za uplynulé roky si prešiel viacerými zmenami - tými najpodstatnejšími bolo degradovanie turnaja z kategórie Masters ( a bývalej ATP super 9 series ) na súčasnú 500ku, preloženie turnaja v kalendári z mája ( pred French open ) na júl do hluchého obdobia po Wimbledone  či rekonštrukcia najväčšieho tenisového štadióna v Nemecku Am Rothenbaum, ktorý pojme 13 300 divákov so zaťahovacou strechou.


Aj na antuke v Hamburgu podmienky pochopiteľne ovplyvňuje počasie. To bude podobné ako v Gstaade, teplý a slnečný úvod s ochladením z 34 na 23 zo stredy na štvrtok. 


Keď v roku 2019 bolo v Hamburgu veľmi teplo:


Monteiro: "It was tough conditions to play today, really hot." 


A. Zverev: “The ball is a little bit quicker, I can stay at the rear of the court because the ball bounces a little higher.”


Zvyčajne tu však bolo naopak daždivo::


P. Cuevas: ,,...When it rained in Hamburg, it was much slower because of the balls..."


Hamburg…bol siedmym najprekvapivejším turnajom v roku čo sa týka % úspešnosti underdogov. Počet prekvapení sa výrazne znížil v posledných dvoch ročníkoch, no v rokoch 2014 až 2019 index bol neraz vysoko nad 40%. 


Turnaj vie vyprodukovať nečakaného víťaza (odkedy Hamburg prišiel o status 1000kového turnaja, iba Nadal v roku 2015 vyhral turnaj ako nasadená jednotka). 


2018: Basilashvili (v tom čase svetová #81) z kvalifikácie

2017: Leonardo Mayer (#138) ako Lucky Loser (vo finále proti F. Mayerovi (#101))

2016: Martin Kližan (#47)

2014: L. Mayer (#46)

2010: A. Golubev (#82)  


Úspech tu tak zažívajú predovšetkým bighitteri, ktorí si užívajú viac času na loptu vďaka podmienkam. Okrem spomenutých prekvapivých víťazov tu tituly brali Rublev (2020), Nadal (2015), Fognini (2013), Monaco (2012) či Simon (2011). 


Darí sa tu i kvalifikantom, ktorí spravili až tri finálové účasti od roku 2013 - Delbonis (2013), L. Mayer (Lucky Loser 2017), Basilashvili (2018). Rozhodne každoročne výborný turnaj pre vsádzanie. 

 

 

WTA Hamburg


FINÁLE 2021:  G. RUSE - A. Petkovic 7-6 6-4

PREKVAPENIE 2021: Premiérový WTA titul Ruse

 

TOP 4 2022: A. Kontaveit, D. Kasatkina, B. Krejčíková, A. Sasnovich

ODHLÁSENIA: D. Collins, E. Rybakina, A. Kalinina, Qinwen Zheng, C. Tauson, M. Kostyuk, L. Tsurenko

DIVOKÉ KARTY: A. Kontaveit, E. Lys, N. Schunk


Úspešnosť underodogov v roku 2021: 39% 


Ženský turnaj v Hamburgu sa vrátil späť do kalendáru WTA minulý rok po 19 ročnej pauze. V tom čase sa turnaj konal 2 týždne pred mužským turnajom v máji pred French open. Minulý rok sa turnaj konal v týždni pred mužskou 500vkou a to ešte počas druhého týždňa Wimbledonu no a od tohto roku sa turnaj koná spoločne s mužským v jeden týždeň.


O podmienkach platí všetko, čo sme uviedli pri mužskom turnaji, keďže sa koná v jednom areáli. Minulý rok si cestu za premiérovým WTA titulom vystrieľala z kvalifikácie Gabriela Ruse, ktorá postupne zdolala v main draw Teichman, Zaju, Collins, Yastremsku a Petkovic. Okrem toho, že o finále sa postarala kvalifikantka s domácou nenasadenou tenistkou, tak turnaj zaujal vysokou úspešnosťou underdogov. Rozhodne bude po kom poľovať i tento rok. 

 


WTA Palermo 


FINÁLE 2021: D. COLLINS - G. Ruse 6-4 6-2

PREKVAPENIE 2021: bez veľkých prekvapení 

 

TOP 4 2022: M. Trevisan, Y. Putintseva, S. Zhang, S. Sorribes Tormo

ODHLÁSENIA: A. Tomljanovic, K. Juvan, A. Rus, D. Kovinic, T. Maria 

DIVOKÉ KARTY: S. Errani, E. Cocciaretto, L. Steffanini


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 29,51% (6 ročníkov)


Palermo je súčasťou kalendára WTA od roku 1990 s prestávkou od 2014 do 2019, kedy počas 6 rokov organizátori turnaja predali licenciu malajzijskému Kuala Lumpur. Turnaj je kategórie International od roku 2009, kedy tituly postupne brali domáce tenistky Penetta, Errani, Vinci a ďalej Kaia Kanepi, Medina Garrigues a posledné tri Teichman, Ferro a Collins.


Tento rok sa bude jednať už o 33. edíciu turnaja. Palermo sa nachádza na severozápade Sicílie na pobreží mora, ale tento malý tenisový areál je situovaný viac do vnútrozemia jemne do kopca v blízkosti obľúbeného letoviska Mondello. 


V tomto období je tu každoročne veľmi teplo a vlhko, na základe čoho sa tamojšie zápasy začínajú až o 16tej a končia niekedy okolo polnoci pod umelým osvetlením. Výnimkou nebude ani tento rok, kedy nám hlásia slnečno a horúco s teplotami okolo 32 stupňov na čo sa bude treba rozhodne pripraviť: 

 

A.Rus: "It's really warm here, so you really have to prepare for that.”

 

T. Zidansek: “It's really hot and there's not a lot of tournaments like this. I thought it was going to be hotter, but you just have to go with it.”

 

Prímorské a s tým súvisiace vlhko ovplyvňujú tamojšie podmienky, v noci po poklese teplôt sú lopty ťažšie a tak podmienky celkovo nahrávajú defenzívne ladeným tenistkám, pretože tu naozaj nie je ľahké triafať winnery:

 

R. Vinci: "It wasn't easy to play in the evening because the balls are much heavier than in the day."

 

L. Šafářová: "The court is slow and it was really hard to hit winners."

 

Z osobnej návštevy možno slová tenistiek len a len potvrdiť. Počas prvých zápasov dňa bolo v areáli skutočne horúco už len z nášho pohľadu diváka nebolo vôbec ľahké prvé zápasy od 16tej kvôli horúčavám čo už i len odsledovať. Každopádne je toto jeden z ďalších letných tenisových turnajov, ktorý sa dá pekne skombinovať s dovolenkou, keď prvú polovicu dňa dáte pri mori a tú druhú do noci na kurtoch. 

 

Posledné 2 roky bolo Palermo do počtu kurzových prekvapení extrémne - práve tu sa sezóna v roku 2020 reštartovala s úspešnosťou underdogov až 42%, minulý rok sa stal naopak opačný extrém, keď sa underdogovia radovali z výhry len v každom šiestom zápase.

 

Pred 2 rokmi sa zadarilo predovšetkým taliankám, ktoré všetky postúpili cez prvé kolo a dokopy spravili až 6 kurzových prekvapení. Zadarilo sa i kvalifikantkám, keď Juvan porazila Vondroušovú, Sasnovich Mertens či Lucky Loserka Dodin Tamaru Zidansek. Pravdepodobne to bolo i tým, že kvalifikantky mali po dlhej prestávke prvé súťažné zápasy z kvalifikácie už v kapse.

 

Minulý ročník sa hral v týždni pred olympiádou a niekoľko talianiek turnaj vypustilo. Stále sa však zadarilo jednej kvalifikantke - Gabriela Ruse aj na tomto turnaji po týždňovej pauze po Hamburgu spravila finále z kvalifikácie.

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP preview Dubaj, Acapulco, Santiago a Mo...

26.02.2023 18:37 zobraziť...

VIP preview ATP Doha, Rio de Janeiro, Mars...

19.02.2023 11:30 zobraziť...

VIP preview Rotterdam, Buenos Aires, Delra...

12.02.2023 14:40 zobraziť...

Australian open preview

15.01.2023 12:06 zobraziť...

VIP preview - 2. týždeň

08.01.2023 18:43 zobraziť...

VIP preview - 1. týždeň 2023

01.01.2023 19:49 zobraziť...

VIP Paris Masters PREVIEW

31.10.2022 09:43 zobraziť...

VIP Viedeň a Bazilej preview

23.10.2022 20:57 zobraziť...

VIP preview Antwerp, Stockholm, Napoli a G...

16.10.2022 18:36 zobraziť...

VIP Gijon, Florencia, Cluj a San Diego pre...

09.10.2022 17:11 zobraziť...

VIP Astana, Tokyo, Ostrava a Monastir prev...

03.10.2022 11:52 zobraziť...

VIP Sofia, Tel Aviv, Seoul, Parma a Tallin...

24.09.2022 15:47 zobraziť...

VIP Metz, San Diego, Tokyo a Seoul preview

18.09.2022 19:00 zobraziť...

VIP US open preview

29.08.2022 12:06 zobraziť...

VIP Winston Salem a Cleveland PREVIEW

21.08.2022 12:58 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

15.08.2022 11:32 zobraziť...

VIP Canadian Masters preview

08.08.2022 11:34 zobraziť...

VIP PREVIEW Washington, Los Cabos a San Jo...

31.07.2022 14:01 zobraziť...

VIP PREVIEW Umag, Kitzbuhel, Atlanta, Prah...

31.07.2022 14:00 zobraziť...

VIP PREVIEW Hamburg, Gstaad a Palermo

17.07.2022 13:55 zobraziť...

VIP Bastad, Newport, Lausanne a Budapešť...

11.07.2022 11:46 zobraziť...

VIP WImbledon preview

02.07.2022 13:17 zobraziť...

VIP Eastbourne, Mallorca a Bad Homburg pre...

19.06.2022 10:24 zobraziť...

VIP PREVIEW Queens, Halle, Berlin a Birmin...

12.06.2022 10:38 zobraziť...

VIP PREVIEW Stuttgart, Nottingham a Hertog...

05.06.2022 20:50 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).