Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistrácia

Blog - TennisLovers

VIP preview ATP Doha, Rio de Janeiro, Marseille a WTA Dubai

19.02.2023 11:30

ATP Rio de Janeiro


FINÁLE 2022: C. ALCARAZ - D. Schwartzman 6-4 6-2 

PREKVAPENIE 2022: netradične bez veľkých prekvapení 


TOP 4 2022: C.Alcaraz, C. Norrie, L. Musetti, F. Cerundolo 

DIVOKÉ KARTY: Alves, Bellucci, Fonseca 

ODHLÁSENIA: G. Pella 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2014: 36,29 %


Toto je krásny turnaj ale stále mladý, keď sa v kalendári ATP nachádza len od roku 2014. Premiérový ročník ovládol Rafael Nadal, po ňom sa z titulu tešili ďalší antukári ako D. Ferrer, P. Cuevas, Dominic Thiem, Diego Schwartzman, v roku 2019 senzačne Laslo Djere po ňom Christian Garin a po korona pauze tu titul vyhral aj Carlos Alcaraz. 


V Riu sú podmienky omnoho ťažšie oproti predchádzajúcim argentínskym turnajom a tu vo veľkom zohráva fakt zostávajúcich síl - je tu teplejšie a hlavne mimoriadne vlhko. Ten prechod tento rok môže byť vzhľadom na počasie ešte náročnejší. V Buenos Aires totižto na konci týždňa prišlo ochladenie, ľuďia boli naobliekaný v bundách pri teplotách do 20 stupňov. Vlhkosť ? okolo 40%. Rio? Klasických 80% a 30tky. 


Viac ako 80% vlhkosť tenisti inde na okruhu len tak nenájdu a tá nebude výnimkou ani tento rok, akurát podľa predpovedí by mali vrásky na čelách usporiadateľov spraviť početné každodenné prehánky, ktoré sú tu však v tomto čase bežné.  


T. Monteiro: "It's a lot hotter here, humid, the court and the ball are a bit different, but these are conditions I'm used to." 


Ten prechod nebude vzhľadom na klimatické podmienky vôbec jednoduchý. Sám Rafael Nadal kedysi na Australian open povedal, že ,,35 v Riu je horšie ako cez 40 v Austrálii”. 


Coric: “I don't remember the last time I played in such difficult conditions. The humidity is high, and after two or three games, I already needed to change clothes.”


I loptičky aj kurt sú odlišné ako minulý týždeň v Argentíne - Babolatky sú tu o niečo rýchlejšie a živšie. 


Nishikori: "The conditions changed so much from last week, the bounce was really high and the ball was really heavy. I think the ball was the most difficult thing to adjust to today and I couldn’t feel anything."


D. Thiem: "Rio's conditions fit my game for sure."


Prechod z Argentíny nie je sranda - dokonca ani Rafael Nadal nevyhral b2b Buenos Aires - Rio double! 

2022 - minulý rok bol výnimkou. Nepadol ani big kurz ani tenisti po BA nevylietali práve naopak. Schwartzman urobil b2b finále, Fognini po finále v debli v Riu dokráčal do finále. Semifinalisti Sonego a Delbonis prešli prvým kolom. Šetria sa prekvapenia na tento rok ? 


2020 - Ruud titul v Buenos Aires, tu hneď v úvode stopka na kvalifikantovi Magerovi; Cuevas hral 3h 43min zápas ešte v QF Buenos Aires, tu sa nestihol dať dokopy a stopka na Lucky Loserovi Balazsovi 


2019 trojica Cecchinato, Thiem a Schwartzman hrali minimálne SF v singli / debli a tu leteli hneď v prvom kole ako favoriti. 


Nie je to však nepísaným pravidlom -a v  roku 2018 podobne ako minulý rok bolo “ticho”:  Schwartzman po QF v singli a finále debli v Buenos Aires vyhral svoju prvú 500vku a taký Bedene po finále v singli v BA tu dokázal uhrať QF. 


Ak si však spomeniete na minulý týždeň, po Cordobe sa v Buenos Aires neudržal v main draw dokopy nikto. 


Na 500ku sa jedná o veľmi vysoký index prekvapení a oproti Buenos Aires to tu každoročne dejú veľké prekvapenia, tuna to naozaj padá: 


2014 Dolgopolov porazil troch antukárov ako Almagro, Fognini a Ferrer (2x cez @4) 


2015 Haider Maurer vyradil Ramosa Vinolasa aj Robreda (@3,6+)  a Fognini senzačne porazil Nadala @8 


2016 o senzačné finále sa postarali Pella s Cuevasom, keď v SF porazili Nadala aj Thiema v kurzoch cez @5, Gimeno Traver vyradil Monaca či Fogniniho, Monteiro v kurze 12 zdolal Tsongu


2017 Casper Ruud senzačne vyradil hned troch favoritov a to Dutra Silvu, Carballesa Baenu aj Monteira, De Greef Cuevasa v kurze cez 5 a Bellucci Nishikoriho v kurze 4


2018 Verdasco porazil Thiema, či Jarry uhral SF po výhrach nad Cuevasom, Ramosom Vinolasom a Garciom Lopezom. 


2019 totálny šok v podobe vypadnutia 7 (!!) nasadených tenistov v prvom kole vrátane výhry Djereho nad Thiemom; 4 výhry Augera Aliassimeho v pozícii underodga na ceste do finále.


2020 Alcaraz Ramosa cez @4; Mager Ruuda @4+; Balazs Cuevasa @4; Mager Thiema v QF v kurzoch cez @6 


Ak si všimnete mená z posledných rokov, vždy šlo o mladých tenistov, od ktorých sa aj čakalo, že vystrielia a vystrelili práve tu v Riu - Felix Auger Aliassime, predtým Jarry, Ruud, Monteiro. V roku 2020 si odbil debut v hlavnej súťaži ATP práve tu Carlos Alcaraz, keď porazil Ramosa v prvom kole v kurzoch cez 4. And the rest is history… neskôr už turnaj vyhral a v danom roku sa stal svetovou jednotkou. 

 

 


ATP Marseille


FINÁLE 2022: A. RUBLEV - F. Auger Aliassime 7-5 7-6 

PREKVAPENIE 2022: SF Safiulina z kvalifikácie a jeho výhra nad Tsitsipasom 


TOP 4 2022: H. Hurkacz, J. Sinner, A. De Minaur, G. Dimitrov 

DIVOKÉ KARTY: A. Fils, G. Blancaneaux, L. van Assche 

ODHLÁSENIA: H. Rune, K. Khachanov, P. Carreno Busta, O. Otte, G. Monfils 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 29,81%


Marseille nie je tradičná pomalá európska hala - hrá sa síce s Tecnifibre loptami ako v Rotterdame ale tu hráme na netradičnom Geflor povrchu, ktorý sa radí medzi najrýchlejšie povrchy na okruhu. (Pozn.: Gerflor používali v rokoch 2017 a 2018 v Metz.).


Kyrgios sa tu vyjadril, že je nesmierne dôležité sa do útoku dostať vo výmene ako prvý, čo znamená, že podmienky sedia agresívnejším tenistom s dobrým servisom. Treba mať na pamäti, že Rotterdam i Montpellier boli o dosť pomalšie ako Marseille. Mimo Tsitsipasa vyhrali tituly agresívni tenisti s potentným servisom - Khachanov, Tsonga (2x), Kyrgios, Gulbis, Del Potro, Rublev a ďalší. Vďaka nižsiemu odskoku sa tu darí tenistom, ktorí hrajú priamky ako Gilles Simon (titul 2014 a 29-11 celkovo) či Kukushkin (finále 2019).


Nico Mahut: "…here it's an indoor event faster than Rotterdam, than a lot of indoor events.”


...avšak údajne sa spomaľovalo i tu:


G. Simon: "It is obvious that even indoors now, it has slowed down considerably. Before when I played Open 13, I was on my baseline, I had to hit the ball early. Today, I can stay two meters behind and I will not be often overwhelmed, I can use my tactics, and above all I have time." 


E. Ruusuvuori: "The conditions and balls here are pretty slow."


Doposiaľ žiadny kvalifikant v 28 ročnej histórii turnaja aj napriek špecifickým podmienkam nespravil finále, ale 8x za posledných 10 rokov uhrali minimálne QF (a 4x SF). V uplynulej dekáde v pozícii nasadenej jednotky brali tituly Robin Soderling (2011), Stefanos Tsitsipas (2020) a Daniil Medvedev (2021). 

 

 


ATP Doha


FINÁLE 2022: R. BAUTISTA AGUT - N. Basilashvili 6-3 6-4

PREKVAPENIE 2022: SF Rinderknecha 


TOP 4 2022: A. Rublev, F. Auger Aliassime, D. Medvedev, A. Zverev 

DIVOKÉ KARTY: Murray, Verdasco, Shelbayh 

ODHLÁSENIA: Nadal, Čilič, Čorič 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 27,40 %


Doha je 250tka s najvyššou dotáciou na okruhu hraná už od roku 1993. Bežne sa hrávala v prvom týždni kalendára, kde sa nachádzala od roku 2009. Ambiciózni usporiadatelia sa snažili o presunutie v kalendári ATP  - presunutie ideálne pred 500vkou v Dubaji, čo sa im podarilo pred dvoma rokmi, pričom majú dokonca ambíciu spraviť z tohto turnaja 1000ku, no zo súčasných 9 Masters turnajov nepredá svoje postavenie v ATP kalendari len tak hocikto. 


Hrá sa v rovnakom areáli ako minulý týždeň ženy na WTA okruhu. Povrch a lopty sú rovnaké ako na AO ale jeho rýchlosť už nie. 


Rublev: “I feel the conditions are every year a little bit different. The first year I remember when I did the final here [2018], it felt quite slow here. This year the surface is a little bit faster than usual."


G. Muguruza (2021): ,,...the courts in Doha are grippier than in Melbourne. Finds they’re playing slower than AO, despite being the same surface and balls..."


Ka. Plíšková (2021): "I think the conditions here are a little bit slower. I like that. Of course it can be windy."


Bautista Agut (2022): ,,This is one of my favourite courts. I love playing here. I think it’s great for my game. I really enjoy playing here in Doha. I think the conditions are very nice to show some good tennis. I am really enjoying every time I step on this court."


V tomto púštnom prostredí sú značné rozdiely medzi podmienkami počas dňa a v noci. V noci je to totižto po ochladení a zvýšení vlhkosti pomalšie. Tento týždeň by sa teploty mali pohybovať medzi 23 až 27 stupňov, pričom v noci to môže ísť niekde len k 15-16 stupňom. Faktorom tu bol, je a bude vietor.


Za posledných 12 rokov až 6 krát ovládla turnaj nasadená jednotka alebo dvojka - 2x Djokovic, 1x Nadal, 1x Federer, 1x Gasquet, 1x Rublev. 


Napriek tomu, že turnaj častokrát vyhrajú favoriti, sme pravidelne svedkami veľkých kurzových prekvapeni na úkor niektorých z favoritov:


2022: len Rinderknech zdolal (1) Shapovalova @3,50 

2021: Basilashvili porazil Millmana @3,8+; Federera @5+; Fritza @3+ a RBA @4+ / Bautista s Fritzom po dve prekvapenia v @3+ cez Thiema, Rubleva, Shapovalova a Goffina

2020: (Q) Moutet d. (1) Wawrinku @4   

2019: Bautista Agut d. (1) Djokovica v kurze nad 5, Herbet d (2) Thiema @4

2018: Len 2 prekvapka @3 ked Struff d. (3) Berdycha a Tsitsipas Gasqueta 

2017: Verdasco d (5) Goffina @3,5

2016: Marchenko d (4) Ferrera @8+, Munoz de la Nava d. (5) Lopeza @5

2015: Karlovic d. (1) Djokovica @10, Berrer d. (2) Nadala @9+

2014: Brands d. (2) Ferrera @5+, F. Mayer d (3) Murrayho @5+, Karlovic (4) Berdycha @4

2013: Davydenko d. (1) Ferrera @4, Brands Monfilsa @4 

2012: Monfils d. (1) Nadala @4

2011: Davydenko d. (1) Nadala @3+

 

 

 

WTA Dubai 


FINÁLE 2022: J. OSTAPENKO - V. Kudermetova 6-0 6-4

PREKVAPENIE 2022: Úspechy strelkýň ako Ostapenko, Kudermetova, Ruse, Yastremska


TOP 4 2022: I. Swiatek, A. Sabalenka, J.Pegula, C. Garcia

DIVOKÉ KARTY: L. Fruhvirtova, Kostyuk, Kenin, Zvonareva 

ODHLÁSENIA: Jabeur, Kontaveit 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 33,477%


Ako sme minulý týždeň spomínali, Dubaj je pre tento rok turnajom kategórie 1000. Turnaj je jeden z najlepšie organizovaných turnajov na okruhu, hráči si pochvaľujú najmä na bezprostrednú blízkosť hotela ku kurtom a skvelé podmienky na tréning. Nemožno sa čudovať, že množstvo elitných tenistov tu má rozloženú svoju základňu. 


Dubaj patril medzi najrýchlejšie outdoorové turnaje na okruhu ale trend spomaľovanie ho neminul. Na WTA turnaji tu v posledných rokoch žali úspechy dobré baselinarky ako Svitolina (2 tituly v rokoch 2018 a 2017), Halep (2x), Errani, Wozniacki či Radwanska.


Avšak po tom, ako menili kurty i tu pre začiatok kvalifikácie na AO pred dvoma rokmi, podmienky v Dubaji sa predsa len zrýchlili a je rozhodne rýchlejším turnajom ako v Dohe.


Muguruza v 2021 po finále v Dohe (následne Dubaj vyhrala): ,,I only arrived yesterday [Sunday], so it was just a sort of fighting spirit situation. The conditions and circumstances are very different to Doha, so I'm trying to adapt as quick as I can and bring my best to the court.”  


Pegula: ,,The conditions here are completely different from Doha last week."


Keys po dnešnej výhre nad Paolini: ,,I got off to a good start and felt really comfortable on the fast court. I really like how they play.” 


Ako i v Dohe i v Dubaji sú veľké teplotné rozdiely medzi dňom a nocou, čo sa odráža v podmienkach. Tento týždeň nás podobné podobné slnečné počasie s teplotami do 30 stupňov, vo večerných zápasoch teploty poklesnú k 20tim.

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP WTA Peking preview

29.09.2023 20:20 zobraziť...

VIP ATP Peking a Astana preview

27.09.2023 12:25 zobraziť...

VIP WTA Ningbo a Tokyo preview

24.09.2023 14:46 zobraziť...

VIP ATP Zhuhai a Chengdu preview

19.09.2023 10:46 zobraziť...

VIP WTA Guangzhou a Guadalajara preview

17.09.2023 18:33 zobraziť...

VIP US open preview

16.09.2023 12:50 zobraziť...

FREE analyzovaný tip: NGOUNOUE

28.08.2023 15:59 zobraziť...

VIP preview ATP Winston Salem a WTA Clevel...

20.08.2023 11:32 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

14.08.2023 17:56 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

06.08.2023 12:22 zobraziť...

VIP Washington, Kitzbuhel, Los Cabos a Pra...

30.07.2023 19:13 zobraziť...

VIP Hamburg, Umag, Atlanta, Lausanne a Var...

22.07.2023 21:15 zobraziť...

VIP Budapešť, Palermo, Gstaad, Bastad a ...

16.07.2023 13:34 zobraziť...

VIP Wimbledon preview

02.07.2023 16:53 zobraziť...

VIP Mallorca, Bad Homburg a Eastbourne pre...

28.06.2023 15:54 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Berlín a Birmingham pr...

18.06.2023 16:04 zobraziť...

VIP Preview Stuttgart, Hertogenbosch a Not...

11.06.2023 20:41 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

09.06.2023 07:41 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

09.06.2023 07:39 zobraziť...

VIP French open preview

09.06.2023 07:37 zobraziť...

VIP Madrid Masters PREVIEW

25.04.2023 11:18 zobraziť...

VIP Mníchov, Banja Luka, Barcelona a Stut...

16.04.2023 21:20 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

16.04.2023 21:19 zobraziť...

VIP Houston, Marrakech, Estoril, Charlesto...

16.04.2023 21:18 zobraziť...

VIP Miami preview

16.04.2023 21:17 zobraziť...

VIP Indian Wells preview

16.04.2023 21:16 zobraziť...

VIP preview Dubaj, Acapulco, Santiago a Mo...

26.02.2023 18:37 zobraziť...

VIP preview ATP Doha, Rio de Janeiro, Mars...

19.02.2023 11:30 zobraziť...

VIP preview Rotterdam, Buenos Aires, Delra...

12.02.2023 14:40 zobraziť...

Australian open preview

15.01.2023 12:06 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).