Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistrácia

Blog - TennisLovers

VIP preview Dubaj, Acapulco, Santiago a Monterrey

26.02.2023 18:37

ATP Acapulco


FINÁLE 2022: R. NADAL - C. Norrie 6-4 6-4

PREKVAPENIE 2022:  Prekvapenia kvalifikanta a LL Nishioku s Gojowczykom 


TOP 4 2023: C. Alcaraz, C. Ruud, T. Fritz, H. Rune 

DIVOKÉ KARTY: F. Lopez, B. Shelton, Pacheco Mendez 

ODHLÁSENIA: Tsitsipas, Korda, Brooskby, Gasquet, Opelka 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2014:  25,45 %


Do roku 2014 v Acapulcu hrali prvých 20 ročníkov turnaja na antuke. Povrch zmenili na hardcourt za účelom prilákať kvalitné štartovné pole ako ideálny warm-up turnaj pred 1000kami v Indian Wells a Miami. Stal sa pochopiteľne veľmi obľúbeným turnajom a nemožno sa čudovať - vždy krásne počasie v bezprostrednej blízkosti mora v atraktívnej dovolenkovej destinácii, zápasy hrané až od 18tej miestneho času (pre európanov za TV však v nevhodnom čase). Turnajom roka vo svojej kategórii sa stal 3 krát.


A.Zverev: "It’s fascinating to go to the ocean in the morning and play your matches and practice in the afternoon and evening, I think it’s very special. The fans are very energetic and loud. It’s always very enjoyable to play in front of a crowd like that."


Minulý ročník došlo k zmene pôsobiska. Po novom sa hrá 5 minút od starého miesta v ARENA GNP SEGUROS. Avšak  k zmene povrchu nedošlo a naďalej sa hrá na pomalom Soflex kurte s Wilson loptami. Často je tu v tomto období horúco a vlhko pričom ako v prímorskom letovisku je faktorom vietor. 


A.Zverev: "It's one of the most difficult venues to play at because it's always windy."


Ako sme spomenuli väčšina zápasov sa hrá pod umelým osvetlením so štartom o 18-00 miestneho času, aby boli podmienky pre tenistov čo najprijateľnejšie. Turnaj máva takisto veľmi dobrú návštevnosť, častokrát s fanatickým publikom a v roku 2019 si stanovil vlastný rekord na úrovni 55 000 fanúšikov. Na atraktivite mu pridáva fakt, že sa bežne hrával ako joint event spoločne s WTA turnajom, ktorý však od 2020 v kalendári absentuje.Na turnaj je treba byť kvôli podmienkam rozhodne 100% fit ak chce celý týždeň tenista miestne podmienky vydržať.


Isner po výhre nad Millmanom v nočnom zápase: “I feel very tired, 2:30 in the morning. I think I went through 10 shirts, 14 hats, two shoes, three pairs of shorts and three pairs of socks.”


Norrie po výhre nad Gojowczykom (2022): "I used the court to my advantage. Very slow, very bouncy conditions. I just made it physical points and made him play one more ball."


Medvedev (2022): It's pretty tough conditions, quite humid. Even if we play at night, it's quite hot... The faster the matches, the better you're going to feel for the next one.


S CPI ledva 30 sa radí už medzi pomalé povrchy čo je na úrovni niektorých antukových povrchoch. Pre porovnanie sa jednalo vôbec o najpomalšiu 500ku hranom na tvrdom povrchu: Rotterdam 38, Dubai 37, Washington 41, Beijing 36, Tokyo 38, Vienna 33, Basel 37. Po Dubaji sa v Acapulcu hráva najmenší % tie-brejkov na zápas (31%), pričom servis tenisti držia priemerne v 77% prípadoch, čím sa zaradzuje niekde medzi antukové turnaje hrané v nadmorskej výške ako Gstaad či Ženeva.


Thiem: "It's a slower hard court with a high bounce, so it's what I like."


Lopty sú tu ťažšie vďaka vlhkosti a naberajú vyšší odskok:


Gavrilova: "I was trying to get [the ball] high, and thankfully the court is bouncy here so it helps." 


Kombinácia pomalého povrchu, vysokej vlhkosti, nočných podmienok sadnú predovšetkým baselinarom s trpezlivou hrou a dobrou konštrukciou bodov. Nejaký strelec v slabšej forme tu býva skôr bez šance. 


Na druhej strane by sme neodpisovali ani big serverov. Tým to tu perfektne skáče, čo v tituly pretavili vo vysokých predturnajových kurzoch Kyrgios (@50) v 2019 či v 2017 Querrey (@90), ktorí obaja ako kurzoví underdogovia spravili na turnaji zhodne po 4 kurzové prekvapenia. Pred nimi turnaj vyhral Delpo či  “antukári” Thiem, Ferrer, Nadal (2x), A. Zverev.


Kyrgios: ,,...I think it is the court conditions, The court surface is very bouncy and is good for serving..."


Výhodu bigserverov však predsa len ešte pomalšie nočné podmienky negujú, keďže to vtedy o niečo menej skáče:


M. Kecmanovic: "The night sessions are better to play. The ball doesn’t jump as much and I think that really helped me today."


Rafael Nadal tu v roku 2020 zlomil prekliatie nasadených jednotiek na turnaji, keď ako prvý z tejto pozície vyhral Acapulco na tvrdom povrchu pričom pred ním boli nasadenými jednotkami okrem neho aj Djokovic, Nishikori či Ferrer.. Za 8 rokov, počas ktorých hráme v Acapulcu na harde, kvalifikanti uhrali 2x SF (R. Harrison 2015 a Musetti 2021) a 4x QF (Paul 2020, Nishioka 2017 a 2022, Fritz 2016). 

 

 

 

ATP Dubai


FINÁLE 2022: A. RUBLEV - J. Veselý 6-3 6-4

PREKVAPENIE 2022: Senzačná jazda Veselého do finále z kvalifikácie 


TOP 4 2023: Djokovic, Rublev, Medvedev, Auger Aliassime 

DIVOKÉ KARTY: Popyrin, Kokkinakis, Jaziri 

ODHLÁSENIA: Nadal, Bautista Agur, Kwon, Carreno Busta, Cilic, Draper, L. Harris 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 24,7%


Turnaj v Dubaji sa v kalendári nachádza pravidelne od roku 1993. Hráme v rovnakom areáli v akom sa hral minulý týždeň ženský turnaj. Turnaj častokrát býva oceňovaný ako turnaj roka medzi 500vkami kvôli spomínanej vynikajúcej organizácii turnaja ako sme spomínali v preview aj minulý týždeň. 


V Dubaji zvyknú byť relatívne veľké teplotné rozdiely medzi dňom a nocou, čo sa odráža v podmienkach. Podobne ako v Dohe je i tu faktorom vietor avšak s tým rozdielom, že pokiaľ v Dohe ten vietor je akýsi konštantný, v Dubaji býva nárazový a zvykne často krát meniť smer:


Strýcová: "It’s really tough conditions over here and the ball is flying everywhere. But I was really happy to keep the ball in the court. I was talking to myself, a lot in the third set, telling myself to keep fighting, to keep spinning the ball and keep moving my legs."


Djokovic: ,,Took me a first few games to really kind of get used to the tricky conditions today. It was pretty windy on the court, even though maybe it doesn’t seem like that from outside. The wind was changing directions all the time. It was not really easy to get the rhythm. It was completely different from any other day." 


V Dubaji hráme stále na Decoturf II s Wilson loptami ako v predchádzajúce roky. Oproti Dohe je Dubaj od minulého roka rozhodne rýchlejším a to, čo sa hovorilo minulý rok platí po sledovaní uplynulého týždňa stále: 


Pegula: ,,The conditions here are completely different from Doha last week."


Nishikori: "It's a fast court and the bounce is high, so I had to step in a little more on return." 


Tento týždeň nás čaká slnečné počasie s teplotami medzi 27 až 31 stupňov. 


Rekordérom turnaja je Roger Federer s 8 titulmi, roky predtým tu triumfovali  i baselinari ako Djokovic (5x), Bautista Agut či Murray. Od roku 2008 na výnimku roku 2021 vyhral Dubaj vždy niekto z nasadenej TOP 4. 


Turnaj síce nie je zázračne bohatý na počet prekvapení, no v posledných rokoch podobne ako v Dohe kvôli púštnym podmienkam (rovnaké to býva napr i v Indian Wells)  tu zvykne vybuchnúť jeden z TOP favoritov vo veľmi vysokom kurze: 


2022 Minulý rok tu nasekal Veselý hneď 5 kurzových prekvapení z toho Čiliča @3,75; Bautistu Aguta @5+; Shapovalova @3 a najmä Djokovica v kurzoch až po @15 (!) 


2021 finálová dvojica zdolala 3 z 4 TOP nasadených Thiema @4; Shapovalova @3,1+ a Rubleva @4,5 

2020 Struff porazil R. Bautista Aguta v 1R @4; Evans Rubleva v QF @4 

2019 Medvedev padol s Berankisom @6+, Raonic so Struffom @5+, Nishikori s Hurkaczom @6

2018 1R Dimitrov s Jazirim @8

2017 Federer s Donskoyom @12+, Wawrinka s Dzumhurom @6+ 

2016 Djokovicov skreč po prvom sete s Lopezom @14+

2015 Murray s Čoričom @12+

2014 Delpov skreč po 1. sete proti Devarmanovi @8+

2013 Tsonga s Llodrom @4,5+ 

 

 


ATP Santiago


FINÁLE 2022: P. MARTINEZ - S. Baez 4-6 6-4 6-4 

PREKVAPENIE 2022:  Prvý ATP titul P. Martineza 


TOP 4 2023: L. Musetti, F. Cerundolo, S.Baez, D. Schwartzman 

DIVOKÉ KARTY: A. Tabilo, D. Thiem, Ch. Garin 

ODHLÁSENIA: F. Coria 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2020: 37,04 %


Chile má od roku 2020 opäť ATP turnaj keď sa do roku 2014 hrávalo vo Vina del Mar. Turnaj v kalendári nahradil nie príliš obľúbené upršané Sao Paolo, ktoré tak vydržalo na okruhu 8 rokov. 


Po prímorských turnajoch v Buenos Aires a Riu sa sťahujeme na záver juhoamerickej tour opäť do hôr - mesto sa nachádza vo výške zhruba 570 m.n.m. ale dejisko turnaja je nad ním o pár stoviek metrov vyššie v horách niekde na úrovni až 1000 m.n.m.na úpätí Ánd.


Monteiro na prechod z Ria: "I came from Rio, where it is also very hot. But here it is also quite complicated with the altitude because the ball runs faster. Anyway, I was able to adapt well."

 

Pre porovanie s Riom sa tu hralo až v 43% zápasoch aspoň 1 TB (Rio 31%) a servis tenisti držali v 78% servis gemoch (Rio 74%). To sú o chlp vyššie čísla ako na hardoch v Acapulcu či v Dubaji.  


Nadmorská výška tu má rozhodne na podmienky vysoký vplyv. V premiérových ročníkoch to tu skutočne lietalo, kurty boli dosť vyfúkané a podobne tomu bude pravdepodobne i tento rok pri predpovedi prevažne slnečného počasia s teplotami od 30 až do 34 stupňov v suchom vzduchu, faktorom bude opäť vietor. 


V úvodných ročníkoch turnaja zaujala vysoká úspešnosť underdogov. Premiérový ročník vyhral vtedajší držiteľ divokej karty Seyboth Wild, Renzo Olivo ako kvalifikant spravil 3 kurzové prekvapenia. Rok na to vyhral domáci miláčik a nasadená jednotka Garin, ostatní nasadení tenisti však vyhoreli, kvalifikanti v úvodnom kole stopercentní. Posledný ročník bol najmenej prekvapivým, avšak kvalifikant kurzové prekvapenie opäť spravil. 

 

 


WTA Monterrey 


FINÁLE 2022: L. FERNANDEZ - C. Osorio 6-7 6-4 7-6

PREKVAPENIE 2022:  Bez veľkých prekvapení 


TOP 4 2023: C. Garcia, M. Bouzkova, D. Vekic, E. Mertens 

DIVOKÉ KARTY: E. Navarro, Contreras Gomez, M. Bouzkova 

ODHLÁSENIA: Haddad Maia, Baindl 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od 2011: 27,51 %


Monterrey je druhým najbohatším mestom Mexika a je prezývané ako mesto hôr, pre množstvo kopcov, ktoré mesto obkľučujú. Hráčkam strpčuje život vyššia hladina smogu, ktorý pochádza z priemyselného centra mesta, keďže mesto je sídlom viacerých medzinárodných korporácii.


Presun do Monterrey je tak trochu klimatickým šokom pre organizmus a zvyknúť si treba i na hranie v nadmorskej výške nad 600 m.n.m. na tvrdom Decoturf povrchu, ktorý patrí medzi rýchlejšie tvrdé povrchy. Väčšina hráčiek sa tu bude tento rok presúvať z prímorskej Meridy. 


Wozniacki: "On these fast courts it wasn't easy."


Aj napriek tomu, že sa hrá vo vyššej nadmorskej výške, na turnaji nepoužívajú pretlakované lopty a tak to tu lieta naozaj divoko. 


U. Radwanska: "The balls are flying a lot because of the altitude.”


Tuna to sadne agresívnym hráčkam vo forme, ktoré dokážu ukontrolovať svoje údery, naopak hráčky bez nej sa tu zvyknú vystrieľať v prvom kole. Podľa predpovedí počasia nás čaká nadpriemerne teplé počasie oproti minulým ročníkom - úvodné dni do piatku má byť od 31 až po 38 stupňov pri prevažne slnečnom počasí! Od piatku a počas víkendu už “len” 24 až 27 stupňov. 


Tuna sú takisto veľké rozdiely v podmienkach medzi dňom a nocou: 


Puig: "This is my first time playing at night here and it is different conditions to playing in the day. The other day was really hot and the way that the ball and court played was very different so I'm just happy with the way I played.”


Počas 15 ročnej histórie turnaja vyhrali nenasadené tenistky turnaj 4x (Fernandez, Babos, Watson a Shvedova). Mimo nich to bola inak vždy jedna z TOP 5 nasadených tenistiek. Rekordmankou je Pavlyuchenkova so 4 titulmi pri bilancii 24-3! za ňou Timea Babos (18-8, finále a titul), Angie Kerber (11-4, 2x finále), Muguruza (10-2, 2x titul), Watson (8-3, 1x titul), Bacsinzsky (5-0 titul).


V. Golubic v 2021 bola prvou kvalifikantkou, ktorej sa podarilo prejsť vôbec za brány štvrťfinále. Každopádne kvalifikantkám sa každoročne podarí vyprodukovať nejaké kurzové prekvapko najmä v prvom kole. Do roku 2021 bol Monterrey v kalendári po Indian Wells / Miami a Charlestone, od minulého roka turnaj dostal miesto v kalendári pred zmienenými 1000kami.

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP WTA Peking preview

29.09.2023 20:20 zobraziť...

VIP ATP Peking a Astana preview

27.09.2023 12:25 zobraziť...

VIP WTA Ningbo a Tokyo preview

24.09.2023 14:46 zobraziť...

VIP ATP Zhuhai a Chengdu preview

19.09.2023 10:46 zobraziť...

VIP WTA Guangzhou a Guadalajara preview

17.09.2023 18:33 zobraziť...

VIP US open preview

16.09.2023 12:50 zobraziť...

FREE analyzovaný tip: NGOUNOUE

28.08.2023 15:59 zobraziť...

VIP preview ATP Winston Salem a WTA Clevel...

20.08.2023 11:32 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

14.08.2023 17:56 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

06.08.2023 12:22 zobraziť...

VIP Washington, Kitzbuhel, Los Cabos a Pra...

30.07.2023 19:13 zobraziť...

VIP Hamburg, Umag, Atlanta, Lausanne a Var...

22.07.2023 21:15 zobraziť...

VIP Budapešť, Palermo, Gstaad, Bastad a ...

16.07.2023 13:34 zobraziť...

VIP Wimbledon preview

02.07.2023 16:53 zobraziť...

VIP Mallorca, Bad Homburg a Eastbourne pre...

28.06.2023 15:54 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Berlín a Birmingham pr...

18.06.2023 16:04 zobraziť...

VIP Preview Stuttgart, Hertogenbosch a Not...

11.06.2023 20:41 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

09.06.2023 07:41 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

09.06.2023 07:39 zobraziť...

VIP French open preview

09.06.2023 07:37 zobraziť...

VIP Madrid Masters PREVIEW

25.04.2023 11:18 zobraziť...

VIP Mníchov, Banja Luka, Barcelona a Stut...

16.04.2023 21:20 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

16.04.2023 21:19 zobraziť...

VIP Houston, Marrakech, Estoril, Charlesto...

16.04.2023 21:18 zobraziť...

VIP Miami preview

16.04.2023 21:17 zobraziť...

VIP Indian Wells preview

16.04.2023 21:16 zobraziť...

VIP preview Dubaj, Acapulco, Santiago a Mo...

26.02.2023 18:37 zobraziť...

VIP preview ATP Doha, Rio de Janeiro, Mars...

19.02.2023 11:30 zobraziť...

VIP preview Rotterdam, Buenos Aires, Delra...

12.02.2023 14:40 zobraziť...

Australian open preview

15.01.2023 12:06 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).