Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistrácia

Blog - TennisLovers

VIP Miami preview

16.04.2023 21:17

MIAMI open 


História turnaja siaha do roku 1985 kedy sa prvý ročník Miami open odohral v Laver's International Tennis Resort v Delray Beach. Od prvého ročníka prakticky doteraz hľadá Miami open optimálne miesto konania - už po roku bol turnaj premiestnený do areálu Boca West na Floride, ale už v tomto čase sa hľadalo ďalšie miesto pre turnaj s ambicióznym cieľom vybudovať a pravidelne usporadúvať jeden z najväčších turnajov na svete. V roku 1989 sa začalo s výstavbou tenisového centra v Crandon Parku. Prvý turnaj v novom areáli bol naplánovaný na ročník 1993 avšak proti boli hurikány a tak sa prvý ročník v tomto areáli, v ktorom sa hralo do roku 2019, napokon uskutočnil v roku 1994. V roku 2006 bola práve v Miami prvý krát použitá technológia jastrabieho oka na území USA. Mužský i ženský turnaj sa hrá s 96 tenistami v hlavných pavúkoch od roku 1990. 


Na Key Biscane tenistom na turnaji najviac prekážali každodenné presuny z hotelov na kurty. Pokiaľ v “konkurenčnom” Indian Wells tenisti bývajú v bezprostrednej blízkosti, v Miami pri dopravnej špičke to bývalo i vyše hodiny a tak sa po dlhšiu dobu hľadalo ďalšie miesto bližšie k centru a tak sa v roku 2019 premiérovo uskutočnil v športovom areáli Hard Rock Cafe - v stánku súčasného amerického futbalového tímu Miami Dolphins. Ani tento areál však určite nemožno považovať za dlhodobé riešenie problému lokácie turnaja. 

 

Podmienky:

 

Turnaj aj po presune z Key Biscane ostal pri povrchu od Laykold. Na rovnakom povrchu sa hrajú po novom i americké hardové turnaje na konci leta. Na rozdiel od suchého a púštneho IW sa tenisti sťahujú skrz celý kontinent do tepla a vlhka typické pre tropické prímorské podnebie. Pokiaľ vlhkosť v IW bola pod úrovňou 30%, v Miami sa vlhkosť šplhá až niekde k 80% a to je sakramentský rozdiel. 


R. Federer na prechod z IW: "I don't think it's necessarily slow, but the ball travels through the air slower, the kicker doesn't kick as much as Indian Wells. These subtle changes are tricky for any player making that transition." 


Od rokov 2009 po 2017 bol vždy vo finále Djokovic alebo Murray a aj keď aj tento turnaj vyhovuje “antukárom” a baselinarom, Nadal turnaj nikdy nevyhral a nevyhrá ho ani tento rok, pretože sa aj z tohto turnaja odhlásil (Rafa v Miami nehral od roku 2017) a medzitým už odštartoval naplno prípravu na antukovú sezónu. 


Predpovede hlásajú teploty od 25 po 29 stupňov pri prevažne slnečnom počasí, faktorom bude i vietor. V minulých ročníkoch (mimo ročníkov 2020 a 2021), kedy sa turnaj odohrával po Indian Wells, sa pravidelne stávalo, že tenisti, ktorí sa zdržali v púštnom prostredí na západe USA, tu často vypadli kvôli odlišným klimatickým podmienkam hneď v úvode v zaujímavých kurzoch. V roku 2021 to platilo i o tenistoch, ktorí sem prišli z púštneho Dubaja, kde to bolo rozhodne rýchlejšie ako v Indian Wells.


Rozdielom v novom pôsobisku oproti Key Biscane medzi obrovským centrálnym kurtom a vonkajšími kurtmi je absencia vetra. Absentujú i slnečné lúče kvôli streche obrovského štadióna, čím sú podmienky o niečo menej živšie a pomalšie počas dňa oproti vonkajším kurtom. Celkovo však tenisti oproti pôvodnému pôsobisku veľké rozdiely nevideli:


K. Nishikori na rozdiel od pôvodného pôsobiska: "I think it's quite similar. Maybe the courts a little bit different, surface a little bit slower. Maybe a little less windy than Key Biscayne."


Y. Putintseva: ,,The court seems very comfortable for me, pretty slow. I feel good here."


Značný rozdiel v podmienkach je i tu medzi dňom a nocou:


Bautista Agut: ,,At night it is pleasant to play. The wind stops almost completely and the heat is less. But during the day it is much more complicated. Every day that I have played in the morning it has been quite windy and it is difficult to play. At night it is totally different. The air stops swirling and the conditions are ideal at night."


V Miami sa dokážu pravidelne vyhecovať držitelia divokých kariet. V Miami sa nachádza jedna z najlepších tenisových akadémii na svete - IMG Academy, ktorú založil Nick Bollettieri v ešte v roku 1976 a divoké karty si od organizátorov zaslúžia samozrejme len tí najlepší - preto tu uvidíte plejádu mladých tenistov s divokou kartou i zo štátov mimo USA.. Mnohí z nich sú nielen odchovanci akadémie, ale i víťazi prestížneho juniorského Orange Bowlu, ktorý vyhrali napr. Kecmanovic (2x), Gauff, Ousigwe, či Bianca Andreescu (2x), v minulosti z veľkých mien napr. D. Thiem, R. Soderling, R. Federer, A. Costa, C. Wozniacki, A. Kontaveit, S. Kenin a ďalší (aktuálne až 16 svetových jednotiek vyšlo práve z tejto akadémie). 


Čerstvými víťazmi z posledných ročníkov, ktorí stoja za zmienku sú  P. Marcinko, A. Krueger, A. Fils, R. Montgomery, T. A. Tirante, Mirra Andreeva, Linda Fruhvirtová, E. Kalieva, S. Mochizuki. Preto sa nemožno čudovať, že pre širokú verejnosť neznámi tenisti tu dokážu už od kvaldy urobiť poriadne prekvapká. Vo free skupine sme siahli v kvalifikácii po dvojici juniorov Tiena s Blokxom, ktorí hrali finále juniorského AO na začiatku roka. 


Keďže je v Miami množstvo juhoamerických prisťahovalcov, tak sa nemožno čudovať, že okrem držiteľov divokých kariet sú tu ako doma i hráči pochádzajúci z  Južnej  Ameriky či neďalekých ostrovných štátov, ktorí pravidelne na turnaji vytvárajú svojim hráčom domácu atmosféru najmä na vonkajších kurtoch. Nebuďte teda prekvapení, že ak si otvoríte stream zápasu, v ktorom bude hrať tenista napr. z Chile na nejakom vonkajšom štadióne, tak bude plno a poriadne hlučno! Dokonca i hlavný sponzorom turnaja je brazílska banka, ktorá pravidelne sponzoruje turnaje v Južnej Amerike.

 

ATP MIAMI MASTERS 


FINÁLE 2022: C. ALCARAZ - C. Ruud 7-5 6-4

PREKVAPENIE 2022:  SF F. Cerundola s 4 kurzovými prekvapeniami cez @3 


TOP 4 2023: C. Alcaraz, S. Tsitsipas, C. Ruud, D. Medvedev  

DIVOKÉ KARTY: E. Nava, T. Daniel, Z. Bergs, J. Shang, D. Thiem 

ODHLÁSENIA: F. Krajinovic, J. Draper, N. Djokovic, Carreno Busta, R. Nadal, N. Kyrgios, M. Čilič, S. Korda, T. Griekspoor, B. Bonzi, D. Goffin, C. Moutet, J. Brooksby, S. W. Kwon


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011: 28,4% (posledné 3 ročníky 34%) 

 

Historicky sa turnajovým jednotkám na turnaji nedarí, keď len Novak Djokovic (2016) a Roger Federer (2006) vyhrali turnaj v pozíciach nasadených jednotiek. Poslednými víťazmi turnaja sú v tom čase svetová #16 Carlos Alcaraz (2022), #37 Hubert Hurkacz (2021), #6  R. Federer (2019) a #17  J. Isner (2018), ktorý tu nasekal “len” 4 kurzové prekvapenia (Zverev, Del Potro, Chung, Čilič)


Vyššie sme načrtli, že sa tu nedarí tenistom, ktorí sa zdržali v IW dlhšie ako ostatní. Pripájame list najväčších  hitparád: 


2010: Ljubicic víťaz IW v Miami skreč v 1R za @3.4+, Murray QF v IW - out v prvom kole @5.5+


2011: Wawrinka QF v IW / v Miami out v prvom kole @6.5+

 

2012: Federer víťaz v IW / v Miami out v druhom kole @8.0+ a Isner ako finalista out v druhom kole @4.0+


2013: Del Potro finalista IW out v prvom kole @11.0+..neskôr šoky Djokovica proti Haasovi @10+ či Berdycha s Gasquetom


2014: Gulbis QF IW / out v prvom kole @3.3+ s Benneteauom


2015: Nadal štvrťfinalista / out v druhom kole @6.0+  s Verdascom


2016 : Nadal SF IW , skreč v druhom kole proti Dzumhurovi @10+ 


2017 : Thiem QF IW, OUT v prvom kole s Coricom @4+, 


2018 - Federer F IW, OUT v prvom zápase s Kokkinakisom @8+


2019 - Khachanov QF IW, OUT v prvom zápase proti Thompsonovi @4+, Thiem po titule na IW, OUT v prvom zápase proti Hurkaczovi @3+


2021 - Keď sa v Indian Wells nehralo mali problémy tenisti prichádzajúci z púštneho Dubaja - Chardy (QF Dubaj) OUT v 1R s Kudlom @3,5; Shapovalov (SF Dubaj) OUT v druhom zápase s Hurkaczom @2,8

 

 

 

 


WTA MIAMI MASTERS 


FINÁLE 2022: I. SWIATEK - N. Osaka 6-4 6-0

PREKVAPENIE 2022:  4. kolo Lindy Fruhvirtovej 


TOP 4 2023: I. Swiatek, A. Sabalenka, J. Pegula, O. Jabeur 

DIVOKÉ KARTY: Raducanu, E. Andreeva, Krueger, B. Fruhvirtova, R. Montgomery, V. Jimenez Kasintseva, Eala, Baptiste 

ODHLÁSENIA: Kontaveit, Riske, Cornet, Osorio, Van Uytvanck, Tig 


ÚSPEŠNOSŤ UNDERDOGOV od roku 2011 : 28,28% (posledné 4 ročníky 32,8%)


Najúspešnejšou tenistkou histórie turnaja je nik iný ako Serena Williams s 8 titulmi. Od jej posledného titulu spred 8 rokov, turnaj vyhrali 2x Ash Barty, Azarenka, Konta, Stephens a minulý rok sunshine double zaknihovala suverejna Iga Swiatek. 


Najväčším úspechom kvalfikantky za posledné roky je semifinále domácej D. Collins z roku 2018, pre ktorú to bol jej prvý veľký úspech na okruhu WTA. 


Podobne ako na ATP okruhu i ženy to po presune môžu schytať hneď na úvod vo vysokých kurzoch. To čo platilo v Indian Wells, v Miami jednoducho platiť nebude - zmena podmienok, presun, únava hrajú svoju rolu. Pre predstavu toto sú vybrané vypadnutia tenistiek v zaujímavých kurzoch po presune z IW: 


2022 - Sakkari po finále v IW OUT v prvom kole proti Haddad Maii v kurze @5; Fernandez po SF v debli IW OUT v prvom kole na Muchovej @3


2020 a 2021 kvôli korone IW a Miami sa po sebe nehrali v podobe akú poznáme 


2019 - Sabalenka vyhrala debla v IW / v Miami ihneď easy OUT s Tomljanovic @3,5+  (vyleteli v úvode aj ďalšie finalistky debla) 

           Andreescu vyhrala singla v IW / v Miami v 4. kole 16 02 ret. s Kontaveit @3         


2018 - Kasatkina F IW / OUT v prvom kole s Kenin @4,5+; Halep SF v IW / v Miami 3R s Radwanskou @3,6+ 


2017 - Mladenovic SF v IW / v Miami okamžitá stopka proti Tig @5  


2016 - Pliskova SF v IW / v Miami okamžite OUT s Babos @3,3+; Radwanska SF / v Miami v 4. kole OUT s Bacsinzsky @3,1+........   


2014 - Jankovic QF IW / v Miami OUT v prvom zápase s Lepchenko @5,6; 


2013 - Wozniacki F IW / Miami OUT 3R s Muguruzou @4,4; Kirilenko SF IW / Miami OUT v 3R s Koukalovou @3,3; Kerber SF IW / Miami OUT v 3R s Cirsteou @3,8; Kvitova QF IT / Miami 3R OUT s Flipkens @3,6   

 

 

 

Apríl odštartuje obľúbenými 250tkami a 500kou v Charlestone, ktoré oficiálne odštartujú antukovú sezónu 2022. 1000ky v marci nám absolútne vo VIP nevyšli a my veríme, že sa nám podarí tak úspešný apríl ako tomu bolo v tomto čase minulý rok. Zaujímavosťou je, že ako skvele idú freebety v tomto roku. V drtivej väčšine sa jedná o flat stávku 1/3 a od začiatku sezóny zarobili 20,5 jednotky. Často krát sa jedná o tipy, ku ktorým nemáme čo napísať, jednoducho kurzy považujeme za value. V prípade, že by sa všetky freetipy hrali vo VIP vklade / dôvere 2/3 profit za 3 mesiace by bol 41 jednotiek čo je takmer 14 jednotiek na mesiac. Rozhodne niečo, čo stojí za zmienku s možnosťou, že v budúcnosti sa takéto tipy môžu objaviť i vo VIP bez nejakých slov.

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP WTA Peking preview

29.09.2023 20:20 zobraziť...

VIP ATP Peking a Astana preview

27.09.2023 12:25 zobraziť...

VIP WTA Ningbo a Tokyo preview

24.09.2023 14:46 zobraziť...

VIP ATP Zhuhai a Chengdu preview

19.09.2023 10:46 zobraziť...

VIP WTA Guangzhou a Guadalajara preview

17.09.2023 18:33 zobraziť...

VIP US open preview

16.09.2023 12:50 zobraziť...

FREE analyzovaný tip: NGOUNOUE

28.08.2023 15:59 zobraziť...

VIP preview ATP Winston Salem a WTA Clevel...

20.08.2023 11:32 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

14.08.2023 17:56 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

06.08.2023 12:22 zobraziť...

VIP Washington, Kitzbuhel, Los Cabos a Pra...

30.07.2023 19:13 zobraziť...

VIP Hamburg, Umag, Atlanta, Lausanne a Var...

22.07.2023 21:15 zobraziť...

VIP Budapešť, Palermo, Gstaad, Bastad a ...

16.07.2023 13:34 zobraziť...

VIP Wimbledon preview

02.07.2023 16:53 zobraziť...

VIP Mallorca, Bad Homburg a Eastbourne pre...

28.06.2023 15:54 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Berlín a Birmingham pr...

18.06.2023 16:04 zobraziť...

VIP Preview Stuttgart, Hertogenbosch a Not...

11.06.2023 20:41 zobraziť...

VIP Ženeva, Lyon, Strasbourg a Rabat prev...

09.06.2023 07:41 zobraziť...

VIP Rím Masters preview

09.06.2023 07:39 zobraziť...

VIP French open preview

09.06.2023 07:37 zobraziť...

VIP Madrid Masters PREVIEW

25.04.2023 11:18 zobraziť...

VIP Mníchov, Banja Luka, Barcelona a Stut...

16.04.2023 21:20 zobraziť...

VIP Monte Carlo preview

16.04.2023 21:19 zobraziť...

VIP Houston, Marrakech, Estoril, Charlesto...

16.04.2023 21:18 zobraziť...

VIP Miami preview

16.04.2023 21:17 zobraziť...

VIP Indian Wells preview

16.04.2023 21:16 zobraziť...

VIP preview Dubaj, Acapulco, Santiago a Mo...

26.02.2023 18:37 zobraziť...

VIP preview ATP Doha, Rio de Janeiro, Mars...

19.02.2023 11:30 zobraziť...

VIP preview Rotterdam, Buenos Aires, Delra...

12.02.2023 14:40 zobraziť...

Australian open preview

15.01.2023 12:06 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).