SINIAKOVA
2.82
02.09.2021 17:00
Tip bol odoslaný: 02.09.2021 15:39

Toto bude ich štvrtý vzájomný duel a štvrtý krát na inom Grand Slame. V H2H vedie Siniakova 2-1. Čo nás k tipu vedie je kurz, prvé kolo a súčasná forma. Katka v posledných mesiacoch prehráva len s top in-form tenistkami daného obdobia. Na antuke to bola Gauff v Parme, ktorá turnaj vyhrala, so Zidansek na French open, ktorá skončila v semi, na tráve s Kerber a Barty, ktoré turnaje vyhrali, s Krejčíkovou a Kontaveit na letných hardoch, ktoré opäť obe dané turnaje vyhrali a so Sorribes Tormo, ktorá má skvelú celú sezónu. Je Sakkari kandidátkou na titul na US open ? Podľa nás nie a to ani z hľadiska formy ani podmienok. Maria sa pribrzdila od semifináloveho runu na French open a odvtedy zlyhala vyhrať viac ako 2 zápasy na jednom turnaji, navyše tie jej výkony od tej doby na rýchlejších povrchoch neboli lepšie ako priemer a rovnako tomu bolo i v prvom kole s Kostyuk. Skóre 64 63 vyzerá celkom jasne, no je tak trošku klamlivé. Kostyuk si na ňu vypracovala až 10 BP no využila len 2, pokiaľ Sakkari premenila 5 zo 6. Zaujímavým ukazovateľom bol i počet vyhratých lôpt na druhom servise, na ktorom mala Kostyuk 67% pokiaľ Sakkari len 38%. Rozdiel bol v prvom servise, ktorý má Sakkari potentnejší ako Kostyuk, ktorá bola na ňu až príliš mäkká. Siniaková hrala solídny match so Sevastovou. Nastya aj keď ťahala šnúru 5 prehier v rade bola a je vždy veľmi ťažkou súperkou na US open (2x QF a 1x SF so skalpami Stephens, Svitoliny, Swiatek, Gauff, Sharapovovej, Muguruzy, Konty atď). Siniaková hrala veľmi čistý zápas len s 11 UE pri až 28 winneroch. Oproti Kostyuk bude na tomto harde výraznou zmenou v leveli súperky oproti Kostyuk. Top spin Sakkari na tomto harde bude jednoducho otupený proti zlatej medailistke z Tokya. Tie lopty na tomto povrchu jednoducho neskáču. V kurze je solid value GL