ZHENG
2.00
12.03.2022 03:30
Tip bol odoslaný: 11.03.2022 14:00

O Zheng sme písali v preview ako o čiernom koňovi turnaja. Nie je to slovné spojenie, ktoré používame často a tento status si v našich očiach treba zaslúžiť. Qinwen je akýmsi nevýbruseným diamantom WTA okruhu, ktorý však predsa len začína zbierať výsledky. Svoju silu demonštrovala na ITF leveli, kde ako naposledy svojím súperkám nedáva žiadnu šancu a na WTA leveli si tento rok pripísala skalpy Konjuh, Sasnovich, Zvonarevy či Pery. Jej posledné zápasy boli skvelé. V Monterrey najprv zneškodnila dobre hrajúcu Bronzetii 63 62, pričom skóre je pre Bronzetti ešte milosrdné. No najmä o kolo neskôr odohrala vysoko kvalitný tenis s Fernandez, ktorú dotlačila až do TB tretieho setu, v ktorom súperka musela vytiahnuť svoj top level, po ktorom nakoniec Fernandez dokráčala k obhajobe minuloročného titulu. Zheng je v tejto sezóne 16-4 a nastúpi proti súperke, ktorá nemá za sebou dobrú preseason, podmienky jej celkovo herne nesedia a má v sezóne len 0-2. Kerber choroba dala skutočne zabrať, po Austrálii po jedinom zápase cítila únavu a odhlásila nasledujúci turnaj. V Dohe po vyhratom prvom sete následne odišla proti Teichman. Kerber bola v zápasoch o krok pozadu a robila na svoje pomery veľa nevýnutených chýb. Angie tak chýba kondička, forma, psychická pohoda, úplne všetko. Zheng je favoritkou zápasu v našich očiach.