ETCHEVERRY
2.62
17.02.2023 16:00
Tip bol odoslaný: 16.02.2023 16:09

Táto analýza by v podstate mohla byť veľmi stručná. V zásade ak sa Norrie nejak výrazne nezlepší oproti prvému zápasu alebo naopak Etcheverry nepoľaví z výkonu v predchádzajúcom kole, tak hráme automaticky jasný value kurz. Totižto Norrie mal vo svojom prvom vystupení za súpera iného argentínca Diaza Acostu. DA nie je momentálne ešte hráčom na ATP level, hlavne ma na ňom minimálne skúsenosti a aj napriek tomu bol väčšinu zápasu lepším hráčom ako Norrie a prehral si to len vďaka vlastnej neskúsenosti. DA viedol 63 53, nedopodával a v TB rozhodujúceho setu viedol 4-1 ale aj tak to prehral. Navyše treba dodať, že koniec tretieho setu už dohrával DA v kŕčoch, ktoré sa možno dostavili i z vypätia po celom zápase a zápas sa zmenil na utrpný boj.

Rozhodne by ale Norrieho výkon nestačil na väčšinu hráčov v pavúku. Na druhej strane o Etcheverrym sme už tento rok niekoľko krát písali. Jeden z tej druhej vlny argentínskych antukárov s obrovským potenciálom. Etcheverry sa neustále zlepšuje, poćas off season rozhodne zapracoval na sile,  zlepšíl servis, je silnejším od baseline. V druhom kole mal Carballesa Baenu. CB má postavenú hru na extrémnej defenzíve, co spolu s podmienkami v Buenos Aires, ktoré sú najpomalšie na okruhu robí z neho velmi neprijemneho supera. Na to, aby ste ho porazili proste musite byt velmi presný a hrať s kontrolovanou agresivitou. Etcheverry sa v priebehu zápasu vytiahol k úžasnému výkonu a po prehratom prvom sete následne CB zdemoloval 61 a 62. S touto hrou by proti momentálne hrajúcemu Norriemu nemal byť vôbec bez sance. Pripominame faktor z prveho VIP tipu. Domáce publikum tu tiez dokaze vyrazne pomoct a včera všetci argentínci zažili Davis cup atmosféru v Mekke argentínskeho tenisu.