GARIN 1.SET
3.35
27.03.2023 18:00
Tip bol odoslaný: 27.03.2023 16:47

Zacneme analyzou este spred zápasu Tsitsipasa s Gasquetom. Richard sa nakoniec zo zápasu odhlásil kvôli členku, v ktorom cítil bolesť a nebol schopný nastúpiť. Pred pár dňami sme napísali: Stefanos nie je fit a nie je ready hrat na Miami svoj top tenis. Uz v IW to bolo zle a vysledok je k Tsitsipasovi este velmi milosrdny. S Thompsonom sice prehral 67 64 67, ale len kvoli dvom dovodom to nebolo o dost horsie. Prvy set skoncil 67, ale realne mal skoncit tak 16. Stefanos nebol absolutne vyrovnanym superom, Thompson vyhral s rozdielom neskutocnych 15 !!! fiftinov co je suverejne najvyssi rozdiel pri skore 76 za celu nasu karieru co sledujeme tenis. V druhom sete Thompson prestal hrat svoj tenis a dolahla na neho psychicka deka, zrejme nie je sam ready porazat TOP superov a treti set bol viac boj. Kazdopadne Stefanos po zapase povedal, ze v IW hral len preto lebo je to Masters a za odhlasenie je pokuta. Navyse nema ani ziadne velke ocakavania ani od turnaja v Miami. Tento jeho problem s ramenom sa taha uz dlhsie a okrem AO neodohral ani jeden dobry turnaj.

Pomalé štarty mal v každom jedno zápase, dokonca i v Davis cupe proti ekvádorskym tenistom s rankingom mimo TOP 500 hral  7-5 a 7-6, Ruusuvouri servoval na prvý set v Rotterdame, no psychicky to nedal, keď si ten servis gem odpálil sám. Tsitsipas odohral jediný súťažný zápas za vyše mesiaca so spomínaným Thompsonom v IW, zatiaľ čo na druhej strane je Garin jednak vo forme a na druhej strane i poriadne rozohratý. V Miami má za posledný týždeň už 8-1 na sety a počas sunshine double už 10 odohratých zápasov. Vsádzame v tomto prípade prvý set, pretože ta zápasová záťaž Garina sa počas zápasu môže otočiť proti nemu a zápas nakoniec prehrať na kondičku.