Coco od semifinálového ťaženia na Australian open povypadávala v prvych kolach v Dubaji, v Indian Wells i v Miami. Na turnajoch to z jej strany malo ďaleko od dobrého tenisu, vela nevynutenych chyb a vyzerala akokeby ju to na kurte nebavilo. Lenže od postupu američaniek vo FED cupe do finále jej len a len prospel. Coco bola totiž hlavnou postavou zápasu, keď vyhrala všetky tri zapasy - z kurtu zostrelila Vondoušovú i Siniakovú a s Mattek Sands vyhrala i zápas vo štvorhre. V Madride najprv vyhrala súboj strelkýň s Kontaveit a včera zdolala i Siegemund, ktorá to má na antuke tento rok 10-2
Pre Carlu toto bude úplne iný matchup ako boli súboje s Peng či Wozniackou. O tom hovoria i jej vypadnutia v Madride za posledné roky o ktorých sme načtrli v analýze s Wozniacki.
Carla akonáhle narazí na tenistku, ktorá diktuje hru s výborným servisom, silným forehandom jednoducho končí:
2016: Stosur @2,3+
2015 a 2014 Williams
2013: Kanepi @2,5+
2012: modra antuka - Safarova
2009: Na Li
Očakávame súboj útoku s defenzívou, Carla to bude mať na returne ťažké i na servise, diktovat tempo zapasu bude Vandeweghe, bet môže ohroziť jej prípadny zly deň :)