Profesionálne poradenstvo a verifikácia tipov

PrihlásenieRegistrácia

Blog - TennisLovers

VIP Hamburg, Umag, Atlanta, Lausanne a Varšava preview

22.07.2023 21:15

ATP Hamburg 

 

FINÁLE 2022: L. MUSETTI - C. Alcaraz 64 67 64 

PREKVAPENIE 2022: Lorenzo Musetti 

 

TOP 4 2023: C. Ruud, A. Rublev, L. Musetti, A. Zverev 

ODHLÁSENIA: J. L. Struff, A. Karatsev, M. Ymer 

DIVOKÉ KARTY: A. Rublev, R. Molleker, M. Marterer 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 32,93 %  (len 21,84% od 2020) 


German open tennis Championships je jedným z najstarších tenisových turnajov na svete. Za uplynulé roky si prešiel viacerými zmenami - tými najpodstatnejšími bolo degradovanie turnaja z kategórie Masters ( a bývalej ATP super 9 series ) na súčasnú 500ku, preloženie turnaja v kalendári z mája ( pred French open ) na júl do hluchého obdobia po Wimbledone  či rekonštrukcia najväčšieho tenisového štadióna v Nemecku Am Rothenbaum, ktorý pojme 13 300 divákov so zaťahovacou strechou.


Aj na antuke v Hamburgu podmienky pochopiteľne ovplyvňuje počasie. No a predpovede moc tenisu priať nebudú. Pravdepodobnosť zrážok je hlásaná na každý deň  pri teplotách len od 18 do 22 stupňov. 


Keď v roku 2019 bolo v Hamburgu veľmi teplo:


Monteiro: "It was tough conditions to play today, really hot." 


A. Zverev: “The ball is a little bit quicker, I can stay at the rear of the court because the ball bounces a little higher.”


Zvyčajne tu však bolo naopak daždivo::


P. Cuevas: ,,...When it rained in Hamburg, it was much slower because of the balls..."


Hamburg…bol donedávna siedmym najprekvapivejším turnajom v roku čo sa týka % úspešnosti underdogov. Počet prekvapení sa výrazne znížil v posledných troch ročníkoch, pričom v rokoch 2014 až 2019 index bol neraz vysoko nad 40%. 


Turnaj je známy tým. že vie nepravidelne vyprodukovať nečakaného víťaza (odkedy Hamburg prišiel o status 1000kového turnaja, iba Nadal v roku 2015 vyhral turnaj ako nasadená jednotka). 


2022: Titul nenasadeného Musettiho (v tomto čase na turnaji pred rokom svetová #62)


2018: Basilashvili (v tom čase svetová #81) z kvalifikácie

2017: Leonardo Mayer (#138) ako Lucky Loser (vo finále proti F. Mayerovi (#101))

2016: Martin Kližan (#47)

2014: L. Mayer (#46)

2010: A. Golubev (#82)  


Úspech tu zažívajú predovšetkým solídni ranári, ktorí si užívajú viac času na loptu vďaka podmienkam. Okrem spomenutých prekvapivých víťazov tu tituly brali Carreno Busta (2021), Rublev (2020), Nadal (2015), Fognini (2013), Monaco (2012) či Simon (2011). 


Darí sa tu i kvalifikantom, ktorí spravili až tri finálové účasti od roku 2013 - Delbonis (2013), L. Mayer (Lucky Loser 2017), Basilashvili (2018). 

 

 

WTA Hamburg


FINÁLE 2022: B. PERA - A. Kontaveit 62 64

PREKVAPENIE 2022: Výhra kvalifikantky Zuger v kurzoch nad 6 nad Niemeier v 1R 

 

TOP 4 2023: D. Vekic, B. Pera, M. Sherif, J. Paolini 

ODHLÁSENIA: D. Kasatkina, A. Potapova, E. Mandlik, A. Friedsam, A. Kalinskaya, S. Cirstea 

DIVOKÉ KARTY: Noha Akugue, Seidel, Niemeier


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 36,21 % 


Ženský turnaj v Hamburgu sa vrátil späť do kalendáru WTA predminulý rok po 19 ročnej pauze. V tom čase sa turnaj konal 2 týždne pred mužským turnajom v máji pred French open. Najprv sa turnaj konal v týždni pred mužskou 500vkou a to ešte počas druhého týždňa Wimbledonu no a od minulého roku sa turnaj koná spoločne s mužským v jeden týždeň.


O podmienkach platí všetko, čo sme uviedli pri mužskom turnaji, keďže sa koná v jednom areáli. Predminulý rok si cestu za premiérovým WTA titulom vystrieľala z kvalifikácie Gabriela Ruse, ktorá postupne zdolala v main draw Teichman, Zaju, Collins, Yastremsku a Petkovic. Okrem toho, že o finále sa postarala kvalifikantka s domácou nenasadenou tenistkou, tak turnaj zaujal vysokou úspešnosťou underdogov. Minulý rok však tomu bolo inak, počet prekvapení klesol. Turnaj vyhrala Pera, ktorá sem prišla po vyhranej Budapešti z kvalifikácie aby nedala šancu žiadnej súperke a vyhrala titul aj v Hamburgu bez straty setu. 

 

 

ATP UMAG:

FINÁLE 2022: J. SINNER - C. Alcaraz 67 61 61

PREKVAPENIE 2022: Semifinále talianskych kvalifkantov Agamenone a Zeppieri 

 

TOP 4 2023: J. Lehečka, L. Sonego, S. Ofner, R. Carballes Baena 

ODHLÁSENIA: H. Rune 

DIVOKÉ KARTY: D. Prizmic, D. Ajdukovic, M. Landaluce 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 34,35 % (39% od 2016)


Nádherný turnaj pri mori, ktorý odporúčame každému, kto túži si spojiť dovolenku s tenisom - tuna sa nudiť nebudete, pretože o program máte postarená od rána do noci: do 17 skombinujete more s otvorenými tréningami tenistov, o 17tej začínajú prvé zápasy a po ich odohraní nasleduje každý večer party, o ktorú sa v starajú domáci interpreti ale aj slávni svetoví DJi. Večer je v areáli skutočne veľa ľudí - návštevníkov turnaja i domácich ľudí z celej Istrie, ku ktorým sa neraz pridajú i účinkujúci tenisti na turnaji:)


Toto bude už 33.vydanie turnaja. Okrem domácich tu majú pravidelne vytvorené domáce prostredie aj ďalší tenisti z Talianska, Balkánu či strednej Európy. Pre veľký počet ľudí a to predovšetkým dovolenkárov, pre ktorých to býva niekedy jedna z prvých skúseností so živým tenisom, sa to tu niekedy podobá na futbalovú atmosféru. Ak plánujete návštevu ATP turnaja, Umag by mal byť na popredných miestach. Zo Slovenska to máme autom relatívne blízko, keďže toto prímorské mestečko leží ihneď za hranicami so Slovinskom. 


Tuna je každoročne mimoriadne teplo, hrá sa vo vyššej vlhkosti, ktorá pocitovú teplotu len a len stupňuje. Pamätáme si aj 35ky - to už je naozaj reality show Survivor - kto dlhšie vydrží, tak vyhrá. Výhodou je rozhodne hrať večerné zápasy pod umelým osvetlením. Pre tento ročník sú hlásené i prehánky či búrky najmä v utorok. 


R. Haase: ,,It was very humid, the conditions on the court were difficult and we spent a lot of energy while playing."


Haider Maurer: "The conditions are extreme with the heat and the humidity. During the day one just tries to find the coolest possible spot. Matches and training are in any case only possible in the evening,"


Hrá sa so špecifickými Soderling loptami, ktoré nie každému voňajú.  V minulosti turnaj často zožal od hráčov vlnu kritiky za nekvalitný kurt, na ktorom sa často objavovali diery. 


Turnaj nahráva veľkému množstvu vysokých a nečakaných kurzových prekvapení. Darí sa tu enormne kvalifikantom - 2014 Cuevas víťaz, 2017 Rublev titul v pozícii Lucky Losera, 2018 SF Trungellittiho, 2019 finále Balazs + semifinále Caruso, 2021 - Altmaier SF a minulý rok hneď dvaja talianski kvalifikanti v semifinále. Suma sumárum 2 tituly, 1 finále a 4x SF za posledných 8 rokov!  Každý rok urobí minimálne 1 kvalifikant min. 1 kurzové prekvapko. Minulý rok LL a kvalifikanti spravili dokopy až neuveriteľných 8 kurzových prekvapení.  


V minulosti vyhrali turnaj také mená ako Čilič, Thiem, Fognini, Moya, Caňas, Ferrero, Ferrer, Muster, Rios a poslednými dvoma sú Carlos Alcaraz a Jannik Sinner. S výnimkou Čiliča sa predovšetkým jedná prevažne o ortodoxných antukárov. Carlos Alcaraz je prvou nasadenou jednotkou turnaja, ktorá spravila finále od roku 2009 kedy sa to podarilo N. Davydenkovi. 

 

 

 

ATP Atlanta 


FINÁLE 2022: A. DE MINAUR - J. Brooksby 63 63 

PREKVAPENIE 2022: Výhra domácej WC Martina nad Kokkinakisom 

 

TOP 4 2023: T. Fritz, A. De Minaur, D. Evans, Y. Nishioka 

ODHLÁSENIA: A. Bublik, A. Mannarino, M. McDonald, M. Giron, N. Borges 

DIVOKÉ KARTY: J. Isner, G. Monfils, A. Martin 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 27,61  % (len 21% od 2019) 


Turnajom v Atlante štartuje americké leto na tvrdých povrchoch. Tu každoročne panujú veľmi ťažké podmienky pri tridsiatkach vo vysokej vlhkosti. Turnaj sa odohráva v centre mesta v areáli nákupného strediska na dočasných hracích plochách, ktoré sú natiahnuté len pre potreby turnaja. Tento rok by sa teploty mali podľa predpovedí pohybovať medzi 31 až 34 stupňami, pocitovka môže byť vyššia. Tuna bude rozhodne horúco.  

 

Paul: ,,It’s pretty hot out here and it’s going to stay like this all week."

 

Kyrgios: ,,It’s tough to return on this surface, and the ball flies quite a bit." 

 

Pospisil: ,,These are rare conditions, there aren’t conditions like this on the Tour very much." 

 

Turnaj si zamilujú predovšetkým bigserveri, ktorých kick servis naberá nereturnovateľné parametre. Skáče to tu vyššie ako na iných hardoch:

 

Isner: ,,This court is pretty fast, it's very lively. It certainly helps my serve."

 

Querrey: ,,The centre court suits my game; it takes a kick serve, but it rewards you."

 

Nakashima: “I think the court speed definitely suits my game a lot. I like the faster conditions, and with the heat it seems to be ideal for my game.” 

 

Typickým príkladom je John Isner, ktorý turnaj vyhral už 5 krát, pričom sa do finále dostal 8 krát z 10 štartov. Len Nickovi Kyrgiosovi v roku 2016 a tak trošku prekvapivo Alexovi de Minaurovi (2x) sa podarilo prerušiť nadvládu amerických tenistov v ešte relatívne krátkej histórii turnaja (od roku 2010). Menoslov víťazov dopĺňajú z radov domácich tenistov M. Fish (2x) a A. Roddick.

 

Aj vďaka Johnovi Isnerovi sa tu nasadeným jednotkám darí viac ako na iných 250tkach, keď minimálne do QF sa jednotka turnaja nedostala len tri krát. Ani raz sa do finále doposiaľ nepodarilo postúpiť ani jednému z kvalifikantov. 


Atlanta počas turnaja pravidelne produkuje aspoň 1 vysoké kurzové prekvapenie: kurz nad 4,6 tu padol v 9 z posledných 12 sezón (v roku 2021 sa do indexu nezmestila len tesne výhra Ruusuvuoriho nad Sinnerom v kurze 4,18). V posledných rokoch sa to podarilo predovšetkým domácim “atlanťanom” - Andresovi Martinovi proti Kokkinakisovi minulý rok; Kingovi proti Dimitrovovi (2019), Eubanksovi proti Fritzovi a Donaldsonovi (2017) či Opelkovi proti Youngovi a Andersonovi pre nás v pamätnom roku 2016. 

 

 

WTA Varšava

 

FINÁLE 2022 (antuka): C. GARCIA - A. Bogdan 64 61 

PREKVAPENIE 2022: SF LL Baindl a titul Garcii spoločne s výhrou nad 1gou 

 

TOP 4 2023: I. Swiatek, K. Muchová, L. Zhu, S. Zhang

ODHLÁSENIA: M. Vondroušová, M. Bouzková, A. Tomljanovic, R. Masárová, Xinyu Wang, K. Boulter, M. Betova, L. Tsurenko, V. Zvonareva 

DIVOKÉ KARTY: M. Chwalinska, K. Muchová

 

Turnaj nesie názov WTA Poland open, ktorý sa v roku 2021 konal v Gdynii na antuke, následne minulý rok na antuke vo Varšave a pred týmto ročníkom organizátori prichádzajú s ďalšou zmenou, keď turnaj sa bude hrať na harde.


Varšavu by malo podľa predpovedí čakať teplý a slnečný začiatok turnaja, no ochladenie sa nevyhne ani jej v druhej časti turnaja. Tohtoročná Varšava vyzerá ako úplne nový turnaj s neznámymi podmienkami na harde a preto k nej sa viac vypisovať prakticky nie je o čom. 

 


WTA Lausanne 


FINÁLE 2022: P. MARTIC - O. Danilovic 64 62

PREKVAPENIE 2022: Finále nenasadenej tenistky s kvalifikantkou 

 

TOP 4 2023: I. Begu, E. Cocciaretto, E. Navarro, A. Bogdan 

ODHLÁSENIA: B. Bencic, A. Krueger, S. Kenin 

DIVOKÉ KARTY: S. Bandecchi, C. Naef, F. Ferro 


Úspešnosť underodogov od roku 2011: 33,7 % 


Lausanne nahradil WTA turnaj v Gstaade v roku 2019, ktorý sa udržal na WTA okruhu len tri roky. To len odzrkadľuje fakt, ako ťažko robiť turnaj v tomto období po Wimbledone a pred štartom US series na WTA okruhu.


Každopádne organizátorom sa napriek tomu podarilo priviesť atraktívny mix mien. Turnaj sa bude odohrávať v tenisovom klube Tennis du Clube - Lausanne: v jednom z najväčších vo Švajčiarsku, kde trénuje i Stan Wawrinka. V klube nájdete 19 kurtov + ďalších 8 pod “bublinami”. 


Lausanne sa nachádza na samom juhozápade Švajčiarska pri Ženevskom jazere vo frankofónnej oblasti na úpätí Álp v nadmorskej výške zhruba okolo 500m.n.m. No a francúzskym tenistkám sa zadarilo, keď sa duo Ferro - Cornet postarali o francúzske finále v premiérovom ročníku 2019, v 2021 si to o finále rozdali v SF Burel s Garciou. Tá minulý rok opäť neprešla bránami semifinále. 


Predpoveď počasia na nasledujúci týždeň je podobný ostatným turnajom: ešte teplý a slnečný víkend a po ňom zrážky a búrky. Tenistky sa tu sťažovali na nárazový vietor, minulý rok na piesok a relatívne pomalé kurty. To nie je zvykom pre turnaje vo vnútrozemí a v nadmorskej výške. 

 

 

Vidieť komentáre a komentovať môže len prihlásený používateľ...
Napíšte komentár...
Napíšte komentár...

VIP Rio de Janeiro, Doha, Los Cabos a Duba...

17.02.2024 13:09 zobraziť...

VIP Rotterdam, Buenos Aires, Delray Beach ...

10.02.2024 16:54 zobraziť...

VIP preview Cordoba, Marseille, Dallas, Ab...

05.02.2024 08:44 zobraziť...

VIP Australian open preview

13.01.2024 19:13 zobraziť...

VIP preview Adelaide, Auckland a Hobart

07.01.2024 21:49 zobraziť...

VIP PREVIEW: Brisbane, Auckland a Hong Kon...

31.12.2023 16:22 zobraziť...

FREEBET: Humbert U. - Mayot H.

09.11.2023 17:02 zobraziť...

VIP Preview ATP Metz a Sofia

05.11.2023 20:13 zobraziť...

VIP Paris Masters preview

29.10.2023 19:55 zobraziť...

VIP ATP Viedeň a Bazilej preview

22.10.2023 20:06 zobraziť...

VIP Tokyo, Antwerp, Stockholm, Nanchang, C...

15.10.2023 21:12 zobraziť...

VIP WTA Zhengzhou, Seoul a Hong Kong previ...

08.10.2023 21:41 zobraziť...

FREEBET ITF Rome: Townsend T. - Kessler M...

04.10.2023 16:47 zobraziť...

VIP ATP Shanghai Masters preview

02.10.2023 13:12 zobraziť...

VIP WTA Peking preview

29.09.2023 20:20 zobraziť...

VIP ATP Peking a Astana preview

27.09.2023 12:25 zobraziť...

VIP WTA Ningbo a Tokyo preview

24.09.2023 14:46 zobraziť...

VIP ATP Zhuhai a Chengdu preview

19.09.2023 10:46 zobraziť...

VIP WTA Guangzhou a Guadalajara preview

17.09.2023 18:33 zobraziť...

VIP US open preview

16.09.2023 12:50 zobraziť...

FREE analyzovaný tip: NGOUNOUE

28.08.2023 15:59 zobraziť...

VIP preview ATP Winston Salem a WTA Clevel...

20.08.2023 11:32 zobraziť...

VIP Cincinnati preview

14.08.2023 17:56 zobraziť...

VIP Canadian Masters PREVIEW

06.08.2023 12:22 zobraziť...

VIP Washington, Kitzbuhel, Los Cabos a Pra...

30.07.2023 19:13 zobraziť...

VIP Hamburg, Umag, Atlanta, Lausanne a Var...

22.07.2023 21:15 zobraziť...

VIP Budapešť, Palermo, Gstaad, Bastad a ...

16.07.2023 13:34 zobraziť...

VIP Wimbledon preview

02.07.2023 16:53 zobraziť...

VIP Mallorca, Bad Homburg a Eastbourne pre...

28.06.2023 15:54 zobraziť...

VIP Queens, Halle, Berlín a Birmingham pr...

18.06.2023 16:04 zobraziť...

VIP Preview Stuttgart, Hertogenbosch a Not...

11.06.2023 20:41 zobraziť...

VIP French open preview

09.06.2023 07:37 zobraziť...

PREČO NEKUPOVAŤ TIPY OD RESELLERA

21.01.2021 15:21 zobraziť...

Budúcnosť stávkovania

15.01.2021 15:11 zobraziť...

Arbitráže a dropping odds

03.01.2021 11:29 zobraziť...

Kamenné pobočky vs online stávkové kan...

24.12.2020 13:04 zobraziť...

Systémy používané v bettingu

24.12.2020 12:53 zobraziť...

Veľké vs malé ligy

24.12.2020 12:28 zobraziť...

Odpredávanie tiketov

20.12.2020 16:01 zobraziť...

Psychológia v stávkovaní

16.12.2020 18:23 zobraziť...

Ako fungujú stávkové kancelárie? Preč...

03.12.2020 20:29 zobraziť...

Všetko je to hazard

29.11.2020 12:09 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 3. Ma...

17.05.2020 12:52 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 2. Vs...

08.05.2020 11:19 zobraziť...

Prestaň gambliť, začni zarábať! 1. Vy...

03.05.2020 17:54 zobraziť...

Prehliadaním tejto stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).